hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

28.12.2006

 aktuality


Pomoc hasičů po havárii posypového vozu u Bohuslavic u Zlína
nový sníh trápil řidiče i silničáře

Dne 28.12.2006 ve 21:45 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii posypového vozu u Bohuslavic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem a speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jedné ze serpentin mezi obcí Bohuslavice u Zlína a Salaší došlo k havárii nákladního posypového vozu zn. MAN.

Řidič při sjíždění z prudkého kopce havaroval v jedné zatáčce a celý vůz se převrátil do zahrádky u rodinného domu. Z otevřeného zásobníku sypače se uvolnila posypová sůl, která skončila na pozemku. Při havárii nebyl řidič zraněn. Místní lidé okamžitě využili situace, ochotně se chopili lopat a část posypu naházeli do prostoru nebezpečné zatáčky. Tím pomohli nejen dalším řidičům, ale předešli i možným haváriím v tomto úseku.

Hasiči se nejdříve zajímali o únik provozních kapalin a nafty z nádrží vozu. Uniklé pohonné hmoty byly zasypány sorbenty a hasiči zabránili dalšímu odtékání nafty z nádrží. Teprve poté se řešilo vytažení vozu zpět na silnici.

Hmotnost převráceného sypače byla nad možnosti vyprošťovacího vozu hasičů, a proto si velitel zásahu nechal na místo vyslat specialistu s těžkotonážním jeřábem. Specialista přijel nejdříve celou situaci zhodnotit a následně kolem 23:00 hod. přijel i s jeřábem na 70 tun.

Těžkotonážní jeřáb se však nemohl dostat přes stoupání a po zasněžené vozovce k havarovanému sypači a celá vyprošťovací akce byla nakonec odložena na ráno.

Dne 29.12.2006 v 05:04 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě v obci Boršice.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v Boršicích došlo k dopravní nehodě mezi osobním autem Š 120 a traktorem na úklid sněhu zn. JCB.

Po vzájemném střetu došlo ke dvěma lehkým zraněním cestujících v osobním autě a po příjezdu zdravotnické služby byli oba odvezeni do nemocnice k ošetření.

Hasiči zajistili vozy proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po vyšetření nehody jsme pomohli také s odklizením vraku osobního auta.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail