hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

7.1.2007

 aktuality


Požár hospodářského stavení v obci Březůvky
záchrana domácích zvířat

Dne 7.1.2007 v 19:34 hod. byli hasiči informováni o požáru hospodářského stavení v Březůvkách.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Březůvky a Pozlovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na dvoře u rodinného domu došlo k požáru hospodářského stavení.

Už při příjezdu hasičů byly vidět plameny z horní části seníku. Hasiči k domku natáhli dva proudy vody a požár postupně lokalizovali a uhasili. Hořící sláma byla vyhazována ven a dohašována. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na celé stavení a králíkárnu, čímž byly uchráněny další hodnoty.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl na půdě hospodářského stavení, kde zachvátil především uskladněnou slámu. Před příjezdem hasičů se majitelům podařilo včas vyvést dvě kozy a prase. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena do deseti tisíc korun.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitelů, kteří nedaleko chlévů spalovali odpad a žhavé části odlétly na půdu seníku. Po zjištění požáru se sami snažili plameny hasit a zachraňovat svá domácí zvířata.

mjr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail