hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

11.2.2008

 aktuality


Hasiči pomáhali u několika nehod a havárií v celém kraji

Dne 11.2.2008 ve 12:23 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii nákladního auta u obce Lhotsko.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem a speciálním protichemickým autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v zatáčkách mezi obcí Lhotsko a Vizovice došlo k havárii nákladního tahače zn. MAN s návěsem a nákladem železného šrotu.

Po průjezdu zatáčkou se vozidlo naklonilo a celá souprava se převrátila na bok mimo silnici. Náklad železného šrotu se vysypal na pole. Při havárii nedošlo ke zranění řidiče, který za jízdy použil bezpečnostní pás a následně vystoupil předním oknem kabiny tahače.

Z převrácené palivové nádrže začala unikat nafta přes napouštěcí hrdlo a víčko. Do příjezdu hasičů zachytával naftu sám řidič, který použil prázdné plechovky z převáženého šrotu. Hasiči na místě použili sběrné nádoby a zabránili znečištění půdy i ekologickému ohrožení ornice.

Po dobu zásahu hasičů a policie byla omezena doprava na hlavním silničním tahu I/49. Na místo přijel jeřáb firmy havarovaného vozidla a vozovka byla zcela uzavřena. Veškerá doprava byla odkláněna na objízdné trasy.

Hasiči pomáhali ale také u dalších nehod ve Zlínském kraji.

V 08:20 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě v Holešově na Kroměřížsku, kde došlo ke střetu nákladního auta zn. Daewoo s vozidlem zdravotnické záchranné služby, které mířilo k zásahu do nedalekých Rymic. Ke zranění osob nedošlo a hasiči pomohli s úklidem vozovky i s řízením dopravy. Na zdravotnickou pomoc byla vyslána další posádka záchranářů.

V 13:38 hod. vyjížděli hasiči na pomoc po havárii osobního auta u obce Francova Lhota na Vsetínsku. Vozidlo havarované mimo vozovku zajistili hasiči proti úniku provozních kapalin a případnému požáru.

Ve 14:23 hod. vyjeli hasiči z Uherského Hradiště na pomoc po havárii auta u Kunovic. Zraněné osoby byly vyproštěny ještě před příjezdem hasičů. Rovněž toto vozidlo bylo zajištěno proti úniku provozních kapalin a proti případnému požáru.

 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail