hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

14.2.2008

 aktuality


Požár půdy a střechy rodinného domu ve Starém Městě
zapomenuté vaření pro psa způsobilo požár v domě

Dne 14.2.2008 v 15:55 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu ve Starém Městě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma zásahovými vozy a jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Starého Města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v průjezdu rodinného domu, na půdě a na části střechy. Před příjezdem hasičů se snažil pětašedesátiletý majitel hasit plameny pomocí zahradní hadice.

Hasiči byli na místě za tři minuty od výjezdu, bleskově natáhli vodní vedení a zahájili požární útok na půdě a střeše domku. Cílem bylo zabránit šíření plamenů do dalších částí střechy a uchránit obytné místnosti rodinného domu. Hasičům se podařilo lokalizovat požár asi po půlhodině hašení a následná likvidace požáru trvala až do půl šesté odpoledne.

Požár měl velmi silný psychický vliv na manželku majitele a způsobil jí srdeční slabost a nevolnost. Na její prohlídku a ošetření nechal velitel zásahu přivolat zdravotnickou záchrannou službu.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel zjistil, že majitel vařil v průjezdu rodinného domu jídlo pro psa na elektrickém vařiči. Na jídlo pravděpodobně zapomněl a po vyhoření potravin došlo k požáru. Plameny zasáhly vyvěšené hadry a oblečení nad vařičem a požár se tak dostal na trámový strop a půdu.

Požár postupně sílil a zasáhl i část střechy domu. Požárem způsobená škoda byla odhadnuta na 50.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další hodnoty majetku a domu za více než 1 mil. Kč.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele při používání elektrického spotřebiče. Přestupek byla na místě vyřešen v blokovém řízení.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail