hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

16.2.2008

 aktuality


Požár v garáži rodinného domu ve Valašském Meziříčí
požár zničil osobní auto, dva motocykly a jízdní kolo v garáži

Dne 16.2.2008 v 17:49 hod. byli hasiči informováni o požáru garáže u rodinného domu ve Valašském Meziříčí.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se třemi cisternami a velitelským vozem s rozšířenou výbavou, kterou posílila jednotka profesionálních hasičů podniku Deza a.s. a jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Zašové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru v garáži u rodinného domu.

Před příjezdem hasičů se snažil požár zlikvidovat majitel, který použil jeden ruční hasicí přístroj. Plameny se však rychle rozšiřovaly a na pomoc museli přijet hasiči.

Na místě bylo postupně rozvinuto vodní vedení a hasiči v dýchacích přístrojích pronikli do garáže. Snahou hasičů bylo zabránit rozšíření požáru z garáže na blízký rodinný dům a uchránit tak další značný majetek. Po intenzivním hašení pěnou se podařilo požár lokalizovat asi po půl hodině zásahových prací. Celková likvidace požáru trvala další půlhodinu.

Po uhašení plamenů byl z garáže hasiči vytažen ohořelý vrak vozu a celý prostor byl překontrolován a ochlazen. Uvnitř garáže byly nalezeny i dva zcela zničené motocykly a jízdní kolo. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Požár kompletně zničil vnitřek garáže u rodinného domu a všechny uskladněné věci. Majitel uvedl, že osobní auto zn. Ford Escort, provozované také na LPG, zakoupil pouhý jeden den před požárem. V sobotu auto zaparkoval do garáže kolem šestnácté hodiny a o hodinu později ve voze vyměnil autobaterii.

Požár napáchal celkové škody na majetku za 250.000 Kč. Příčina vzniku požáru byla pravděpodobně závada na elektrické instalaci vozidla, která mohla souviset s výměnou autobaterie. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek rodinného domu a blízké prodejny za 6 mil. Kč.
 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail