hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

26.3.2008

 aktuality


Požár v kuchyni bytu na sídlišti v Otrokovicích
majitel požár sám uhasil, ale lehce se popálil

Dne 26.3.2008 v 17:07 hod. byli hasiči informováni o požáru v obytném domě na sídlišti v Otrokovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozem a automobilovým žebříkem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Otrokovic a Kvítkovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jednom z bytů došlo k požáru na plynovém sporáku a k požáru digestoře.

Před příjezdem hasičů se pokusil majitel požár uhasit, a byl úspěšný. Ke sražení plamenů na plynovém sporáku použil pokličku, kterou přikryl hořící pánev. Podařilo se mu také včas vypnout plyn i elektrický proud, protože se požár rozšířil na digestoř a na část kuchyňské linky. Odsavač výparů a linku uhasil pomocí kbelíku s vodou.

Při hašení se třiasedmdesátiletý muž lehce popálil na ruce a k ošetření mu velitel zásahu hasičů přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Lékař si zranění prohlédl a ošetřil ho na místě.

Hasiči místo požáru překontrolovali a byt postupně odvětrali. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky a další hasební zásah nebyl nutný.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitel bytu potvrdil, že při vaření došlo k požáru oleje na pánvi a následnému rozšíření plamenů do filtrů digestoře i na část dřevěné kuchyňské linky. Byt byl zasažen kouřem z požáru. Způsobená škoda byla vyčíslena na 6.000 Kč. Včasným zásahem majitele byly uchráněny další hodnoty bytu asi za 1 mil. Kč.
 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail