hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

5.6.2008

 aktuality


Rozsáhlý požár dodávky u výletní chaty na Bunči
použití vody ani hasicích přístrojů nebylo dostatečně účinné

Dne 5.6.2008 v 15:48 hod. byli hasiči informováni o požáru dodávky na Bunči.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Zdounek, Kostelan a Roštína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u chaty na Bunči došlo k rozsáhlému požáru dodávky zn. Fiat Ducato.

Před příjezdem hasičů se uživatelé snažili požár uhasit, ale použití vody ani dvou ručních hasicích přístrojů nebylo dostatečně účinné. Požár se jim podařilo pouze částečně utlumit a dalšímu šíření už zabránit nedokázali.

Vzhledem k poloze místa a k příjezdovým cestám k chatě trvalo takřka dvacet minut od oznámení požáru, než dorazily první cisterny. Po příjezdu jednotek hasičů byl požár auta postupně lokalizován a uhašen. Zásahem se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů a případnému poškození dalších zaparkovaných aut. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Uživatelé dodávky uvedli, že přijeli k chatě, vozidlo odstavili a šli na oběd. Asi po deseti minutách byli upozorněni, že se jim z vozidla na parkovišti kouří a že došlo k požáru. Snaha o celkové uhašení požáru byla marná a na pomoc museli vyjet hasiči.

Požárem byla zachvácena celá přední část dodávky a kabina. Vysoké teploty poškodily zadní svítilnu a lištu vedle zaparkovaného auta Opel Zafira. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 150.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit část vozu za 50 tis. Kč. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada autobaterie.
 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail