hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

10.6.2008

 aktuality


Druhá dnešní záchranná akce hasičů na volné vodě
muž skočil do vody přírodního jezírka u Starého Města

Dne 10.6.2008 v 18:12 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při pátrání po muži v jezeře u Starého Města.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem a člunem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že do štěrkového jezera za nákupním centrem skočil do vody muž, který se následně nevynořil.

O pomoc hasiče znovu požádala zdravotnická záchranná služba, která přijala hlášení od svědka, který viděl do vody štěrkového jezírka skočit muže. Hasiči i v tomto případě spustili na hladinu člun a začalo pátrání z vodní plochy. Pátrání není kvůli hloubce lehké a bude pokračovat asi jednu hodinu.

Případ si na místě převzala Policie ČR, která také okamžitě o pomoc požádala výjezdovou skupinu potápěčů z Brna. Ta se právě vrátila z odpoledního zásahu v Otrokovicích.

aktualizováno

Před 22. hodinou se podařilo policejním potápěčům najít utonulé tělo muže, které bylo vytaženo na břeh. Případ nadále policisté šetří.hasiči marně pátrají na hladině přírodního koupaliště u Starého Města
 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail