hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

19.6.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po nehodě na železnici v Drslavicích
při střetu osobního vlaku s nákladním autem nebyl nikdo zraněn
letící náklad zničil část zabezpečovací drážní budky

Dne 19.6.2008 v 06:01 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě na železničním přejezdu v Drslavicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozidlem a jednotka profesionálních hasičů podniku ČD z Přerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu nákladního auta zn. Avia s osobním motorovým vlakem.

Při přejíždění nákladního auta přes železniční přejezd došlo ke střetu s osobním motorovým vlakem, který narazil do jeho zadní nákladové plochy. Nárazem bylo nákladní auto odhozeno na signalizační zařízení přejezdu, došlo k vysypání nákladu a ke zničení drážní budovy. Při nárazu totiž vylétla z ložné plochy auta lisovací forma, která zničila značnou část drážního stavení se zabezpečovacím zařízením.

Ve vlaku cestovalo ranním spojem asi sto pasažérů, dospělých, ale i dětí. Nikdo při nehodě nebyl zraněn, stejně jako bez zranění vyvázl i řidič nákladního auta.

Při nárazu došlo k poškození motorové části vlaku a k drobnému úniku provozních kapalin a olejů. Hasiči zajistili oba vraky proti případnému požáru. Doprava na železničním přejezdu byla omezena několik hodin. Hmotné škody dosahují statisíců.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail