Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Pračka, palety, osobák a udírna.

Tři noční požáry zaměstnaly hasiče na Zlínsku a Otrokovicku.

K prvnímu z oznámených požárů vyjížděly včera v 22:49 hodin jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Otrokovic. Jednalo se o požár pračky v koupelně rodinného domu. Do sedmi minut od příjezdu na místo události byl požár lokalizován a likvidován. Hasiči po uhašení byt odvětrali a předali místo události vyšetřovateli požárů. Ten následně zjistil, že za vznikem požáru stála nedbalost jednoho z uživatelů  objektu. Událost byla uzavřena blokovou pokutou.

 

Druhý z nočních požárů byl na tísňovou linku zlínských hasičů oznámen včera v 23:36 hodin. Podle oznamovatele došlo k požáru u rodinného domu v obci Halenkovice na Otrokovicku. Na  místo události bylo vysláno celkem šest cisternových vozidel profesionálních a dobrovolných jednotek z Otrokovic, Halenkovic, Babic, Spytihněvy a Napajedel. Jak bylo na místě zjištěno, došlo k požáru hromady palet a současně i osobního vozidla zn. Seat. Rychlým zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na blízký objekt rodinného domu. Způsobená škoda byla stanovena na necelých 70.000,- Kč, uchráněn byl další majetek v hodnotě asi 1 000.000,- Kč. Příčina vzniku požáru je ve společném šetření hasičů a policie ČR.

 

K poslednímu z nočních požárů vyjížděla dnes v 02:48 hodin jednotka profesionálních hasičů centrální stanice Zlín. Současně byl vyhlášen poplach také jednotce dobrovolných hasičů obce Želechovice nad Dřevnicí, kde také na ulici Výpusta k požáru došlo. Plameny byla zasažena samostatně stojící udírna. Lokalizace požáru byla hasiči provedena do pěti minut od příjezdu na místo. Okolnosti vzniku požáru, stejně jako vyčíslení škody, jsou předmětem šetření hasičů.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Pračka, palety, osobák a udírna.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace