Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

Popadané stromy, poškozené střechy. Silný vítr dorazil do Zlínského kraje.

Sedm výjezdů hasičů v dvaceti minutách.

Stačilo několik minut od okamžiku, kdy se nad některé části kraje přihnal silný vítr a na operačním středisku krajských hasičů přijali operátoři první žádosti o pomoc našich jednotek.

 

Jako první vyrazili v 15:01 hodin profesionální hasiči centrální stanice Zlín do městské části Louky, kde došlo k pádu stromu na troleje a kabinu kamionu. Po vypnutí proudu v troleji se hasičům spolu s pracovníky dopravního podniku podařilo strom rozřezat a jeho zbytky uklidit mimo komunikaci.

 

Minutu po výjezdu zlínských hasičů vyjela na místo další hlášené události jednotka profesionálů ze stanice Uherský Brod. Na parkovišti u podniku Slovácké strojírny,a.s. došlo k vyvrácení stromu na dvě zaparkovaná vozidla. Hasiči provedli ořezání větví tak, aby mohla být obě vozidla vyproštěna. Odstranění kmene pak zajistil majitel parkoviště.

 

V 15:03 hodin vyslal operační důstojník znovu hasiče z centrální stanice, které posílil i jednotkou hasičů města Zlína. Na ulici Zálešná došlo k odtržení části střešní krytiny rodinného domku. Profesionální hasiči lezci se pomocí žebříku dostali na střechu, kde část uvolněných plechů zajistili a část strhli ze střechy. Po odstranění nebezpečí bylo místo předáno majiteli.

 

K poškození další střechy došlo na ulici Svárovec ve Zlíně – Malenovicích. Na místě hlášené události zasahovala od 15:13 hodin jednotka profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice.

 

Hlášení o stromu blokujícím komunikaci  u obce Tlumačov na Zlínsku bylo přijato v 15:10 hodin. Jeho odstranění provedli hasiči místní dobrovolné jednotky.

 

Popadané větve také blokovaly komunikaci z Napajedel na Otrokovice. Odstranění větví a zprůjezdnění komunikace provedli otrokovičtí profesionální hasiči v 15:20 hodin.

 

K poslednímu ze zásahů byli v 15:18 hodin vysláni profesionální hasiči v Kroměříži. Na ulici Resslova došlo vlivem silného větru k pádu části štítové stěny stodoly. Spolu se zdivem se zřítila i část střechy. Spolu s dobrovolnou jednotkou, kterou si velitel zásahu nechal na místo povolat jako posilu, provedli hasiči rozebrání a stržení zbytku střechy, tak aby nedošlo k dalšímu samovolnému pádu a ohrožení okolí.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > Popadané stromy, poškozené střechy. Silný vítr dorazil do Zlínského kraje.

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace