Hasiči ze Zlína soutěží na světových hrách ve Vancouveru

Koncem minulého týdne odjela hasičská reprezentace České republiky na Světové policejní a hasičské hry do Vancouveru. Nejvýznamnější sportovní události pro policisty a hasiče z celého světa se v české výpravě účastní také tři zástupci HZS Zlínského kraje – Josef Vlk, Pavel Šustr a Adam Hubík.

Světové policejní a hasičské  hry se konají jednou za dva roky a nabízí možnost utkat se ve více než 65 sportovních disciplínách.Program her je možné sledovat na oficiálních stránkách - zde.

Josef Vlk – zlato – soutěž „STAIR RACE“ – schody – individuální

Josef Vlk – bronz – soutěž „ULTIMATE FIREFIGHTER“ – TFA – družstva

Pavel Šustr – bronz – soutěž „ULTIMATE FIREFIGHTER“ – TFA – družstva

Adam Hubík – bronz – soutěž „JAVELIN“ – oštěp – individuální

______________________________________________________________

aktualizováno

Po dlouhém letu a nutné aklimatizaci na časový posun se jako jedna z prvních disciplín uskutečnila soutěž „SCHODY“, tedy výstup do výškové budovy. Hasiči museli vyběhnout do 28. patra v plné zásahové výstroji – dýchací přístroj s maskou, oblek, přilba, zásahová obuv, rukavice.

V jedné z kategorií mezi hasiči muži (master A, 40-44 let)  zvítězil náš Josef Vlk s časem 3:33.3

Ve stejné disciplíně a ve stejné startovní kategorii se na skvělém šestém místě umístilo Josefovo „dvojče“ Pavel Šustr. Ten výškovou budovu vyběhl v čase 3:54.9

Celkové výsledky z této soutěže a kategorie - zde.

Josef Vlk nastoupil do stejné soutěže ještě jednou, ale tentokrát v disciplíně bez hasičské výstroje. Jen v lehké sportovní výbavě si ve své kategorii doběhl pro fantastické páté místo v čase 2:41.4

Nejvíce očekávanou soutěží byl souboj v prestižní disciplíně Ultimate firefighter, modifikaci známého TFA. Česká reprezentace znovu obhájila zlato, a tak se čekalo i na výsledky zlínských borců.

V individuální soutěži skončil Josef Vlk ve své věkové kategorii na parádním pátém místě a Pavel Šustr v těsném závěsu za ním šestý. Oba uznali famózní výsledky nejlepších hasičů z Brazílie a Kanady.

Oba naši reprezentanti nastoupili také do soutěže družstev, kde v kategorii nad 35 let urvali fantastické třetí místo. Další dvě bronzové medaile tak míří do Zlína !

Další velkou atletickou nadějí byl náš zlínský Adam Hubík, který se přihlásil do několika soutěží "královny sportu". V úterý nastoupil na svou nejsilnější disciplínu - oštěp. Ve třetím pokusu se však lehce zranil a posledním pokusem ho překonal soutěžící z USA. Adam přesto nakonec vybojoval další medaili a skončil třetí ! Výkon 58,56 m byl vskutku medailový.

Ve vrhu koulí se mu také dařilo a v konkurenci borců své kategorie "senior" nakonec skončil na velmi pěkném šestém místě s výsledkem 10,35 m.

V hodu diskem skončil Adam Hubík ve své kategorii těsně za "bednou" na čtvrtém místě ! Bronzová medaile utekla našemu borci o pouhých "šest" centimetrů, i tak je výkon 36,12 m velmi dobrý.